Inteligentny Dom


Inteligentny Budynek, Inteligentny Dom, BMS (Building Management System), Smart Home - jest wiele określeń na rynku, które mają jeden wspólny mianownik - automatyka budynkowa. Inteligentny Dom to obiekt posiadający zaimplementowane nowoczesne systemy i technologie wspomagające bezpieczeństwo i wygodę domowników. Systemy takie pozwalają także uzyskać realne oszczędności i są obecne masowo stosowane w nowo budowanych oraz gruntownie remontowanych domach i mieszkaniach, co nie wyklucza adaptacji istniejących instalacji przy wykorzystaniu rozwiązań bezprzewodowych.

Co możesz robić posiadając Inteligentny Dom ?

  • sterować oświetleniem
  • sterować roletami i żaluzjami
  • sterować bramą wjazdową, garażową
  • zarządzać systemem alarmowym
  • sterować klimatyzacją, ogrzewaniem oraz wentylacją
  • sterować urządzeniami audio / wideo
  • sterować nawadnianiem ogrodu
  • zarządzać wieloma innymi urządzeniami

Wszystko to możesz zrobić w prosty sposób dzięki łatwemu w obsłudze panelowi lub aplikacji zainstalowanej na smartfonie czy tablecie. Oszczędzasz czas oraz uwalniasz swój umysł od myślenia w jaki sposób precyzyjnie dopasować warunki panujące w domu do takich, które okażą się dla Ciebie najbardziej optymalne.

Dobrze zaprojektowany i skonfigurowany system Inteligentnego Domu potrafi niemal „czytać nam w myślach”, jest dla Użytkownika niczym dodatkowa para rąk, która w intuicyjny, często niewidzialny sposób wspiera funkcjonowanie obiektu w znaczny sposób podnosząc komfort użytkowania. Inteligentne sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem oraz klimatyzacją może w znaczący sposób przyczynić się do zredukowania kosztów zużycia energii.

inteligentny dom000

 

Możliwa jest także integracja z innymi systemami, np. wykorzystując informacje z systemu alarmowego o pobudzeniu poszczególnych czujek ruchu możemy w inteligentny sposób sterować oświetleniem w pomieszczeniach.

Jeśli nie mają Państwo jeszcze wybranego dla siebie rozwiązania - pomożemy jego w doborze. Dobór optymalnego rozwiązania automatyki budynkowej wymaga dogłębnej analizy potrzeb Klienta oraz ograniczeń technicznych, z jakimi mamy do czynienia w danym budynku/lokalu. Najlepiej więc połączyć omawianie wymaganej funkcjonalności systemu z pierwszą, niezobowiązującą wizytą techniczną w Twoim domu, mieszkaniu czy innym lokalu.

Specjalizujemy się w automatyce budynkowej KNX, LOXONE oraz Grenton

Inteligentny Dom KNX

Inteligentny Dom LOXONE

Inteligentny Dom Grenton

Dowiedz się więcej o Inteligentnym Domu oglądając poniższe filmy: 

Podobne tematy